Vertimo paslaugos

Į visus Jums rūpimus klausimus atsakysime el. paštu: olga@vertimas.net, info@vertimas.net
arba telefonu +370 600 69695

Apostilizavimas

Apostille patvirtinti dokumentai dažnai reikalingi vykstantiems į užsienio šalį asmenims, gyvenantiems užsienyje Lietuvos Respublikos piliečiams, pavyzdžiui, Lietuvoje išduotas santuokos liudijimas ar aukštojo mokslo diplomas, net ir išverstas į užsienio kalbą, nėra laikomas turinčiu galią legaliu dokumentu, kol nėra patvirtintinas specialiu spaudu ar pažyma, vadinama Apostille.

Dokumentų tvirtinimas Apostille atliekamas notarų biuruose. Asmenys, esantys užsienio valstybėje, prašymą dėl dokumentų, išduotų Lietuvos Respublikos institucijų, tvirtinimo, gali pateikti Lietuvos Respublikos diplomatinei atstovybei ar konsulinei įstaigai. Gyvenantiems užsienyje tokia tvarka sukelia daug nepatogumų - reikia vykti į Lietuvą, kreiptis į Lietuvos Respublikos ambasadą savo šalyje. Tačiau mes galime padėti – susisiekite su mumis ir viską sutvarkysime.

Dokumentų legalizavimas – tai dokumente esančio parašo, pasirašiusio asmens pareigų ir antspaudo tikrumo patvirtinimas. Dokumentų legalizavimas atliekamas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje ir diplomatinėse atstovybėse ar konsulinėse įstaigose.

Jeigu dokumentai bus pateikiami užsienio valstybėje, neprisijungusioje prie 1961 m. Hagos konvencijos, jie turi būti legalizuoti. Dokumentų legalizavimas reiškia dvigubą dokumento patvirtinimą – dokumentą išdavusioje šalyje ir šalyje, kurioje dokumentas bus pateiktas.

Pirmiausia dokumentas turi būti legalizuotas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje arba diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje. Po to jį turi legalizuoti šalies, kurioje jis bus pateikiamas, užsienio reikalų ministerija arba tos šalies diplomatinė atstovybė.

Dokumentų tvirtinimas Apostille – tai dokumente esančio parašo, pasirašiusio asmens pareigų ir antspaudo tikrumo patvirtinimas specialia pažyma, numatyta 1961 m. spalio 5 d. Hagos konvencijoje dėl užsienio valstybėse išduotų dokumentų legalizavimo panaikinimo.

Dokumento legalizavimo ar patvirtinimo Apostille reikia tam, kad vienoje valstybėje išduoti oficialūs dokumentai galiotų kitoje valstybėje.

Daug Europos ir pasaulio valstybių yra prisijungusios prie Hagos konvencijos, todėl lietuviški dokumentai, patvirtinti Apostille, šiose šalyse galios ir bus priimami oficialiose šalies institucijose ir įstaigose be jokio papildomo legalizavimo. Šiose valstybėse išduoti dokumentai taip pat būna tvirtinami Apostille, kurios forma kiekvienoje šalyje skiriasi..

Gali būti legalizuojami ir tvirtinami Apostille šie oficialūs dokumentai :

• išduoti valstybės ir savivaldybės institucijų ar pareigūnų, taip pat išduoti prokuroro, teismo pareigūno arba teismo sprendimus vykdančio asmens;

• administraciniai dokumentai;

• notariniai aktai;

• fizinių asmenų pasirašytų dokumentų oficialūs patvirtinimai;

• notariniai oficialių dokumentų nuorašai.

Dokumentai turi būti tvarkingi, įskaitomi. Jeigu dokumentą sudaro keli lapai, jie turi būti susiūti arba turi būti pareigūno parašas kiekviename lape. Kiekvienas dokumentas tvirtinamas atskirai (pvz. diplomas ir jo priedas yra 2 dokumentai).

Dokumentai, išduoti iki 1990 m. kovo 11 d., turintys Lietuvos Tarybų Socialistinės Respublikos (LTSR) atributiką, negali būti nei legalizuojami, nei tvirtinami Apostille. Jie turi būti pakeisti naujais dokumentais.

Vertimo paslaugos © 2013

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas